Dar didesnis dėmesys skiriamas asmenų su negalia gerovei Pakruojo mieste
Šią savaitę įvyko Pakruojo rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos (pirmininkas Robertas Ašmanavičius) išvykstamasis posėdis. Tarybą sudaro Pakruojo rajono savivaldybės administracijos ir įstaigų bei rajone veikiančių nevyriausybinių organizacijų atstovai. Posėdyje taip pat dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės vicemerė Simona Lipskytė.
Išvykstamojo posėdžio metu tarybos nariai lankėsi Pakruojo mieste esančiose viešosiose erdvėse ir praktiškai įvertino kaip infrastruktūra yra pritaikyta negalią turintiems asmenims. Apsilankyta buvusiame Pakruojo teismo pastate, Pakruojo kultūros centre, pašte, viešbutyje „Stebuklėlis“, Juozo Pakalnio menų mokykloje, Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijoje, taip pat aplankytos erdvės šalia Kruojos upės užtvankos, praeita visai neseniai renovuota Kranto gatve ir šiuo metu renovuojama S. Dariaus ir S. Girėno gatve.
Išvykstamojo posėdžio metu pastebėta, kad Pakruojo miesto erdvės iš esmės yra pritaikytos negalią patiriančių asmenų poreikiams, tačiau kai kuriose vietose reikalinga atlikti atnaujinimo ar rekonstrukcijos darbus. Ne visose vietose yra įrengti turėklai, pandusas neturi sustojimo aikštelės arba yra per status – tai apsunkina galimybę lengvai patekti į pastatą asmenims neįgaliojo vežimėlyje. Tai taip pat apsunkina mamų su vaikais vežimėliuose judėjimą, vyresnio amžiaus asmenų patekimą į reikiamas vietas.
Posėdžio metu nuspręsta kreiptis į pastatų savininkus ir pateikti siūlymus dėl viešųjų erdvių atnaujinimo ar infrastruktūros pagerinimo.
Pakruojo rajono savivaldybės informacija
L. Katiliaus nuotraukos

