MADI – 2018
Kovo 23 d. Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijoje vyko tradicinės Pakruojo krašto jaunųjų matematikų komandinės varžybos ir matematikos mokytojų seminaras „Mokymo metodų parinkimas ir (arba) informacinių technologijų panaudojimas kuriant aktyvų mokymo(-si) procesą mokant(-is) matematikos“.
Jaunųjų matematikų komandinėse varžybose dalyvavo ne tik Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai, bet ir mokiniai, atvykę iš Klaipėdos „Ąžuolyno“, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Panevėžio Juozo Balčikonio, Utenos Adolfo Šapokos, Panevėžio Kazimiero Paltaroko, Kauno „Saulės“, Panevėžio Juozo Miltinio, Pasvalio Petro Vileišio, Šiaulių Juliaus Janonio ir Skaudvilės gimnazijų.
Susirinkusiuosius sveikino Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė, Švietimo skyriaus vedėja Irena Mažulienė, Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis ir Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos direktorius Kęstutis Razumas.
I-II gimnazijinių klasių mokiniams apžvalginę paskaitą skaitė Šiaulių universiteto docentė daktarė Daiva Korsakienė, o III-IV gimanzijinių klasių – Vilniaus universiteto docentas daktaras Antanas Apynis. Po to jaunųjų matematikų komandos sprendė uždavinius, vėliau I-II klasių gimnazistai dalyvavo protų mūšyje, o III-IV klasių gimnazistai – pristatė ugdymo įstaigas.
Matematikos mokytojams diena taip pat buvo turininga: susitiko su Šiaulių universiteto rektoriumi prof. dr. D. Jurgaičiu. Vilniaus Gabijos gimnazijos vyr. matematikos mokytojas ir leidyklos „Šviesa“ leidinių vadovas Mantas Vaišnoras skaitė paskaitą „Šiuolaikinės mokimo(si) strategijos: būdai mokinių pasiekimams gerinti dirbant su matematikos vadovėliu TEMPUS“, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimanzijos mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė kalbėjo tema „Programos GeoGebra taikymas I-IV gimnazijos klasių pamokose“, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokytojos metodininkės Sandra Ranonienė ir Inga Jakubonienė buvo paruošusios pristatymą tema „IT panaudojimas matematikos pamokose“.
Renginio pabaigoje Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos konferencijų salėje vyko nuotaikingus mokyklų komandų prisistatymas ir jaunųjų matematikų komandinių varžybų apdovanojimai. I-II gimnazijinių klasių grupėje nugalėtoja tapo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda. II vietą užėmė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos pirmoji komanda. Garbingą III vietą užėmė Kauno „Saulės“ gimnazijos jaunųjų matematikų komanda. III-IV gimnazijinių klasių grupėje nugalėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda. II vietą užėmė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos antroji komanda. III – Utenos Adolfo Šapokos gimnazistų komanda.
Pakruojo rajono savivaldybės informacija
Nuotraukos E. Kižienės



