*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Graži aplinka – rajono vizitinė kortelė

Graži aplinka – rajono vizitinė kortelė

Žinią apie tradicinį Gražiausiai tvarkomos sodybos ir aplinkos konkursą, kaip ir daugelį šiuo laiku kuriamų tekstų, norisi pradėti dažnai šiuo laiku girdima fraze: „Pandemija pakeitė mūsų gyvenimus“... Išties, pasikeitė mūsų renginiai, įpročiai, bendravimas, keičiasi net tai, kas daugelį metų atrodė nepakeičiama. Pokyčių neišvengė ir šių metų gražiausiai tvarkomos sodybos ir aplinkos konkursas. Mero potvarkiu (MV-27) suburta darbo grupė (pirmininkas – mero pavaduotojas Virginijus Kacilevičius) praėjusią savaitę susirinko, padiskutavo ir nusprendė: pastebėti, vertinti ir pasidžiaugti grožio puoselėtojais būtina, tačiau tai, kaip konkursas vyko seniau (sodybų lankymas, komisijos keliavimas būriu po rajoną), turi keistis.

Pirmiausiai nuspręsta, kad atėjo laikas išaugti „konkurso-varžytuvių“ formatą. Nuspręsta eiti labiau į „plotį“ ir pastebėti kuo daugiau rajono grožio puoselėtojų. Prisipažinsime, ne kartą vaikščiodami po gyvenvietes atkreipdavome dėmesį į puikiai besitvarkančias sodybas, kurių šeimininkai „žaidime“ tiesiog nedalyvaudavo. Suprasdavome – žmonės tvarkosi sau, jiems visai nesinori su kažkuo varžytis.

Antra, be varžytuvių dvasios atsisakymo, norime labiau įgalinti ir įtraukti pačią visuomenę pastebėti, siūlytis ir siūlyti savo vietovės grožio puoselėtojus. Svarbu, kad akivaizdžios šeimininkų pastangos tvarkant aplinką būtų matomos „plika akimi“, t.y. tiesiog nuo kelio ar gatvės, o ne už tvorų ar gyvatvorių. Vėliau, darbo grupės nariai lankydami sodybas tikrai nesibraus į pasiūlytųjų kiemus. Bus apžiūrima tik tai, ką gali pamatyti kiekvienas pravažiuojantis ar praeinantis.

Juk aplinkos puoselėjimo prasmė – kurti kuo gražesnį ir patrauklesnį visų mūsų krašto įvaizdį. Kad tiek savo aplinkos žmonės, tiek rajono svečiai turėtų kur akis paganyti, kuo pasidžiaugti.

Tokiai šių metų aplinkos apžiūros idėjai pritarė ir rajono seniūnai. Nesakome, kad šis formatas atėjo visiems laikams.

Tiesiog karantinas ir pandemija diktuoja savas taisykles, o gyvenimas juk nestovi vietoje: sodybos puošiasi žiedais, naujais akcentais, naujomis augalų kompozicijomis. Tai kodėl to nepastebėti ir  nepasidžiaugti visiems kartu?!

Taigi iki Joninių, birželio 23 d., kviečiame visuomenę (seniūnaitijas, bendruomenes) kreiptis į savo seniūnijas su siūlymais, ką vertėtų pastebėti ir įvertinti už puikiai tvarkomą aplinką.

Iki liepos 16 d. komisija aplankys visas seniūnijas, pasivaikščios po visas gyvenvietes, kurios bus pateikusios siūlymų. O rugpjūčio mėn. pirmoje pusėje, kol dar bus galima (tikimės) renginius organizuoti lauke, susitiksime smagioje šventėje. Grožis ir gera nuotaika išgelbės pasaulį nuo visų pandemijų – tikėkime ir kurkime!

Gražiausiai tvarkomos sodybos ir aplinkos konkurso darbo grupės informacija