*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Projekto pavadinimas: Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstravimas Pakruojo miesto Vilniaus gatvėje
Projekto kodas: 04.5.1-TID-R-516-61-0009
Veiksmų programa: Finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų (Europos regioninės plėtros fondo lėšų)
Veiksmų programos prioritetas: Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas
Veiksmų programos prioritetas: Pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija ir plėtra
Projekto vykdytojas: Pakruojo rajono savivaldybės administracija
Projekto būsena: Įgyvendintas
Paramos sutarties numeris Nr. 04.5.1-TID-R-516-61-0009
Paramos sutarties pasirašymo data

 2020 m. lapkričio 23 d.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: veiklų pradžia: 2020-04
veiklų pabaiga: 2021-10-07
Bendra projekto vertė: 30 967,91 Eur
Projektui skirtas finansavimas: 26 322,72  
ES dalis
26 322,72
Valstybės biudžeto lėšos
(KPP lėšos):
  0,00
Savivaldybės dalis: 4  645,19
tinkamos finansuoti lėšos 4  645,19
netinkamos finansuoti lėšos   

Projekto aprašymas

Projekto įgyvendinimo metu rekonstruotas Pakruojo miesto Vilniaus gatvės šaligatvis, atkarpoje nuo Statybininkų g. iki Vytauto Didžiojo gatvės – įrengtas pėsčiųjų dviračių takas.

Pakruojo m. Vilniaus gatvė yra viena iš svarbiausių miesto gatvių, joje registruota Pakruojo autobusų stotis, Pakruojo miesto turgus, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Pakruojo skyrius, kitos prekybos bei viešosios paskirties įstaigos. Rekonstruota Pakruojo miesto Vilniaus gatvės šaligatvio atkarpa, prasideda nuo Statybininkų gatvės. Statybininkų gatvė yra rekonstruota, joje jau yra įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, vedantis iki miesto ribos, už miesto ribos toliau tęsiasi dviračių takas iki Pakruojo miesto gyventojų kolektyvinių sodų. Vilniaus gatvės šaligatvių atkarpa pasibaigia sankryžoje su Vytauto Didžiojo gatve, kuri jungia Pakruojo miestą su Pakruojo kaimu, kuriame įsikūrusi Pakruojo dvaro sodyba, o už Pakruojo kaimo ribos toliau tęsiasi dviračių takas (apie 3,3 km), vedantis link Petrašiūnų gyvenvietės. Taigi įrengus pėsčiųjų ir dviračių taką Vilniaus gatvėje sukurta vientisa dviračių tinklo sistema jungianti Pakruojo miestą su Pakruojo kaimu, kolektyviniais sodais, Petrašiūnų gyvenviete. Įgyvendinus projektą rekonstruota šaligatvio atkarpa kuri, tarnauja kaip privažiavimas prie jau minėtų objektų, taip pat šia atkarpa gyventojai keliauja į autobusų sustojimo stotelę, esančią netoliese Vytauto Didžiojo gatvėje.

Skatinat darnią Pakruojo miesto plėtrą, didinant susisiekimo infrastruktūros patrauklumą esamiems verslams, potencialiems investuotojams bei sprendžiant patogaus bei saugaus susisiekimo problemas mieste, buvo būtina rekonstruoti šaligatvį Pakruojo miesto Vilniaus gatvėje, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių taką: atlikti paruošiamuosius darbus, įrengti pagrindų sluoksnius, pakloti pėsčiųjų ir dviračių takų dangą, pritaikyti judėjimui dviračiais ir kitomis ratinėmis transporto priemonėmis, pritaikyti žmonėms su negalia, įrengti kelio ženklus.
Įgyvendinus projektą pagerintos socialinio, ekonominio gyvenimo sąlygos (verslo sąlygos, darbo vietų pasiekiamumas bei bus prisidedama prie naujų darbo vietų kūrimo skatinimo), užtikrinta gyvenimo kokybė, sprendžiant ekologines problemas Pakruojo mieste.

Asmenys kontaktams: Orinta Ramanauskienė
Pakruojo rajono savivaldybės administracijos
Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vyr. specialistė
Tel. (8 421) 69 097, el. paštas orinta.ramanauskiene@pakruojis.lt