*ornament*

Paieška

Pakruojo rajono
savivaldybė

Projekto pavadinimas:

Kartų įgalinimas socialinei integracijai

Projekto pavadinimas (anglų kalba)

Empowerment of generations for social integration

Projekto sutrumpintas pavadinimas (akronimas)

Power of Generations

Projekto kodas:

LLI-513

Programos pavadinimas

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

Programos prioritetas:

3 prioritetas „Socialinė įtrauktis kaip išankstinė teritorinės plėtros sąlyga“

Projekto pagrindinis partneris:

Pakruojo rajono savivaldybės administracija (Lietuva)

Projekto partneriai:

Bauskės savivaldybė (perėmusi buvusios Iecavos savivaldybės administracijos funkcijas (Latvija)

Projekto būsena:

Įgyvendintas

Paramos sutarties numeris

AI/105/2020

Paramos sutarties pasirašymo data

2020 m. rugsėjo 3 d.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis:

veiklų pradžia:

2020-08-01

veiklų pabaiga:

2023-06-30

Projekto finansavimo šaltiniai

Finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Pakruojo rajono savivaldybės biudžeto lėšų

Visas projekto biudžetas

239 702,75 Eur

Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas

203 747,34 Eur

Pakruojo rajono savivaldybės administracijos projekto biudžetas:

Finansavimo šaltinio pavadinimas

Skirta suma Eur

Išmokėta suma Eur

Paramos lėšos:

133 497,85

133 468,89

ERPF lėšos:

122 673,85

122 647,89

Valstybės biudžeto lėšos:

10 824,00

10 821,00

Savivaldybės biudžeto lėšos:

10 824,33

10 822,78

tinkamos finansuoti lėšos:

10 824,33

10 822,78

netinkamos finansuoti lėšos:

   

Bendra projekto biudžeto vertė iš viso:

144 322,18

144 291,67

Savivaldybės biudžeto lėšos (viršijančios projekto biudžetą):

   

tinkamos finansuoti lėšos:

   

netinkamos finansuoti lėšos:

   

Projekto vertė iš viso:

144 322,18

144 291,67

Projekto tikslas - pagerinti lankomosios priežiūros ir dienos priežiūros socialinių paslaugų prieinamumą ir efektyvumą Pakruojo (Lietuva) ir Iecavos (Latvija) savivaldybėse vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms, žmonėms su negalia, socialinės rizikos šeimoms ir tose šeimose auginamiems vaikams.

Pagrindinė projekto idėja buvo suteikti įvairių kartų atstovams galimybę savanoriškai padėti vieni kitiems. Asmenys, kuriems reikalinga pagalba – vyresnio amžiaus žmonės ir neįgalieji, negalintys savarankiškai pasirūpinti savimi, kurie yra vieniši ir jiems reikalinga priežiūra ir bendravimas, socialinės rizikos šeimų vaikai, stokojantys priežiūros ir rūpinimosi jais, įvertinimo, prasmingo laiko leidimo kartu ir gero pavyzdžio rodymo. Asmenys, galintys suteikti pagalbą – vis dar aktyvūs ir pajėgūs vyresnieji, kuriems reikia jausmo, kad jie reikalingi ir galimybių realizuoti savo potencialą, taip pat moksleiviai, regioninių universitetų socialinių fakultetų studentai, kuriems reikia surinkti reikiamą skaičių socialinio darbo valandų, tačiau ne visada turintys pakankamai informacijos apie galimybę savanoriauti socialinės globos centruose arba stokojantys  pagalbos teikimui reikalingų įgūdžių ir žinių. Projekto idėja atitiko aukščiau išvardintų grupių poreikius ir sutelkė skirtingas kartas socialinės įtraukties didinimui: projekto įgyvendinimo metu 49 savanoriai iš Lietuvos ir Latvijos (21 vyresnio amžiaus, 28 jaunimo) dalyvavo bendruose mokymuose ir pažintiniuose vizituose pas socialinių paslaugų teikėjus ir NVO, kuriems jų veikloje padeda savanoriai. Įgytos žinios buvo panaudotos kartu su socialinių paslaugų teikėjais organizuojant socialinės įtraukties priemones tikslinių grupių asmenims: vienišiems vyresniesiems, neįgaliesiems, socialinės rizikos šeimoms ir tose šeimose auginamiems vaikams:
• vasaros mokyklas (stovyklas) (paskaitos su psichologais, streso valdymo, emocinės sveikatos, sveiko gyvenimo būdo ir kt. mokymosi veiklos);
• socialinius-kultūrinius renginius (Šeimos šventė, Senelių diena, bendras šokių, dainų ir žaidimų renginys);
• fizinio aktyvumo, proto lavinimo, emocinės ir psichinės sveikatos gerinimo užsiėmimus (Pakruojyje: šiaurietiškas ėjimas, treniruotės po atviru dangumi, stalo žaidimai lauke, šokių pamokos; Iecavoje: proto lavinimo ir fizinio aktyvumo popietės „Jaunimas prieš išmintį“, naudojant įsigytus lauko žaidimus ir interaktyvias grindis).

Siekiant užtikrinti socialinių paslaugų efektyvumą, 26 Latvijos ir Lietuvos specialistų tobulino savo kvalifikaciją dalyvaudami 4 bendruose seminaruose. Seminarų metu specialistai įgijoinių, kaip reikia įvertinti ir sukurti psichologinį saugumą, kaip į socialinį darbą pritraukti savanorius, taip pat sužinojo apie pozityvų bendravimą, kartų konfliktus ir jų įveikimo būdus. Prie socialinių paslaugų efektyvumo didinimo prisidėta ir gerinant sunkaus darbo sąlygas socialiniams darbuotojams, dirbantiems trijose partnerių įsteigtose socialinių paslaugų įstaigose, teikiančiose lankomosios priežiūros ir dienos priežiūros socialines paslaugas Iecavoje (Iecavos apskrities socialinėje tarnyboje) ir Pakruojo rajone (Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centre ir Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centre). Projekto įgyvendinimo metu buvo įsigytos dvi specializuotos transporto priemonės, skirtos pavėžėti vyresnio amžiaus žmones, neįgaliuosius bei teikti lankomosios priežiūros ir socialinės globos paslaugas. Siekiant sutelkti dėmesį į socialinį darbą ir aplankyti daugiau klientų, socialiniams darbuotojams buvo nupirkta 19 elektrinių dviračių, 39 planšetiniai kompiuteriai, kuriais naudojantis vietoje popierinių dokumentų pildymo galima klientus apklausti naudojantis elektroninėmis priemonėmis. Socialinių paslaugų kokybė ir įvairovė vyresnio amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, socialinės rizikos šeimoms ir tose šeimose auginamiems vaikams buvo pagerinta Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centre įrengiant sensorinį kambarį ir interaktyvias grindis, Iecavos apskrities socialinėje tarnybai įsigijus keturis didelio dydžio lauko žaidimus bei saugumo mygtukų paslaugas, Pakruojo nestacionarių paslaugų centrui viešosiose erdvėse įrengus lauko laisvalaikio infrastruktūrą (betoninius šachmatų, kortų, teniso stalo futbolo stalus), prieinamą visiems Pakruojo ir gretimų gyvenviečių gyventojams.

Projekto veiklose dalyvavo 838 socialiai pažeidžiamų asmenys, kuriems buvo pasiūlytos geresnės kokybės, veiksmingesnės socialinės įtraukties priemonės ir geresnės socialinės paslaugos.

Už šios informacijos turinį atsako Pakruojo rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Nuoroda į 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos svetainę www.latlit.eu.
Nuoroda į Europos Sąjungos oficialią svetainę www.europa.eu.

Informacija spaudoje
Asmuo kontaktams:

Lina Mikolaitytė (projekto vadovė),
Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotoja
tel. (8 421) 69 097, el. paštas lina.mikolaityte@pakruojis.lt